PATRIK KRČMA, DIJETE KOJE JE PRONIJELO IME ŠKOLE, GRADA I ŽUPANIJE DILJEM LIJEPE NAŠE!

Patrik Krčma, dijete koje je pronijelo ime škole, grada i županije diljem Lijepe naše! Ponos je on naše škole, Osnovne škole Ivana Nepomuka Jemeršića, svojih roditelja ali i mene, ravnateljice Škole! Imati državnog prvaka, neopisiv je osjećaj, osjećaj slave i ponosa.  Kada je nakon velike slave, uspjeh našeg Patrika, nekako pao u drugi plan,  jer počeli su upisi u srednje škole,  dogodila su se dva velika događanja. Prvo je bila podjela Oskara znanja 28. lipnja, u Velikoj dvorani  Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Radi se o svečanosti  kojom se slavi znanje učenika i onih koji su ih prenijeli na svoje učenike.  Oskar znanja najprestižnija je nagrada ili priznanje koje se dodjeljuje učenicima i mentorima za osvojena jedno od prva tri  mjesta na međudržavnim i državnim natjecanjima.

Agencija za odgoj i obrazovanje pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Kolinde Grabar Kitarović  i  Hrvatskog sabora te  u suradnji s resornim ministarstvom i Hrvatskom zajednicom županija, organizirala je 28. lipnja svečanu dodjelu priznanja za 202 učenika osnovnih i srednjih škola i 179 mentora. Naš učenik, Patrik Krčma i njegov mentor profesor Davor Horvatin, primili su to, najznačajnije priznanje u obrazovanju.

5.  srpnja, s početkom u 12,00 sati, Patrik Krčma nazočio je 24. dodjeli  HEP-ove nagrade pod nazivom IMAM ŽICU.  Svečanost IMAM ŽICU, održava se od 1995. godine u sjedištu Hrvatske elektroprivrede  za učenike osnovnih i srednjih škola za uspješna postignuća na području matematike i fizike (prva mjesta na državnim natjecanjima), a od 2005. i za najbolje elektrotehničare.  Učenici, državni prvaci iz matematike i fizike, nagrađeni su financijskim nagradama uz želje uprave HEP-a da jednoga dana izaberu HEP za mjesto gdje će započeti i razvijati svoju karijeru.

Ponosna sam što se Patrik Krčma, učenik naše škole, našao rame uz rame s učenicima iz pretežno zagrebačkih gimnazija te jedini iz ovog dijela Hrvatske pa sve do Slavonije. Selo Veliki Zdenci može se, kao i naša škola, ponositi skromnim, samozatajnim a nadasve vrijednim i talentiranim djetetom.

Hvala ti, dragi naš, što si nam omogućio da doživimo ovoliko ponosa, ugleda i slave.  Ti si nam dokazao da bi bio uspješan i talentiran, ne moraš dolaziti iz gradske sredine, ne moraš imati besprijekorne uvjete života, rada i školovanja, već da je dovoljno imati srce i ljubav za predmet koji voliš. Uz želje da istim tempom i entuzijazmom,  nastaviš raditi  u srednjoj školi koju odabereš kao svoj daljnji životni put,  hvala ti u ime mentora Davora Horvatina, svih učenika i učitelja naše škole, grada i županije, što si nam omogućio da se ime našega maloga grada Grubišnog Polja i tvojih Velikih Zdenaca, pročuje diljem Lijepe naše!

objavio: Robert Šmit   datum: 6. 7. 2018.