Stručni skup u Petrinji

"Učenje je kao veslanje uzvodno, čim se prestane, odmah se kreće natrag.", kaže stara uzrečica, stoga su dvije naše vrijedne kolegice sudjelovale na stučnom skupu u Petrinji kako bi novostečeno znanje mogle prenijeti našim mladim zadrugarima. Recimo samo da je to bio skup za sva osjetila! wink

Učiteljice naše Učeničke zadruge Labudica Tatjana Novaković i Sandra Tuček nazočile su 20. lipnja 2018. godine Stručnom skupu za voditelje i suradnike učeničkih zadruga Republike Hrvatske u Petrinji u Osnovnoj školi Dragutina Tadijanovića.

Tema stručnog skupa bila je Sadnja, uzgoj i primjena ljekovitog bilja tako da su učiteljice obišle školski vrt Osnovne škole Dragutina Tadijanovića u kojem su imale priliku vidjeti najvažnije ljekovito bilje u školskom vrtu. Potom su nazočile predavanjima o sadnji i uzgoju ljekovitog bilja u školskom vrtu kao i primjeni ljekovitog bilja u fitoterapiji i aromaterapiji. Nakon toga sudjelovale su u radionicama izrade masti od gaveza i nevena te ulju od gospine trave. Važno je spomenuti ručak koji je pripremila škola domaćin od začinskog bilja pa su učiteljice kušale paprike punjenje začinskim biljem, savijaču s tikvicama, medaljone od mahuna, muffine s lavandom te s višnjama i bijelim dudom.

Učiteljice su oduševljene viđenim i naučenim te željno iščekuju da svoje znanje prošire mladim članovima naše Učeničke zadruge Labudica.

objavio: Manuela Iveković   datum: 20. 6. 2018.

« Ožujak 2024 »