ŽUPANIJSKA SMOTRA UČENIČKOG ZADRUGARSTVA

U četvrtak 24. svibnja održana je Županijska smotra učeničkog zadrugarstva u Bjelovaru na kojoj je sudjelovala i naša Labudica. Predstavljale su nas učenice 6.a razreda Mia Dimač i Dora Šukić. Donosimo vam dašak atmosfere i priprema kroz tekst i slike.

U ugodnom ozračju šarenih zadrugarskih štandova iz cijele naše županije, na suncem okupanom trgu Eugena Kvaternika, odmah izjutra počeli smo postavljati naš štand. Odabrali smo neutralne boje štanda kako bi proizvodi naših učenika što više došli do izražaja. Na štandu smo prikazali presijek rada svih naših sekcija.

Predstavili smo našu zadrugu s bočicama eko sekcije te etno vazicama iz Ivanovog Sela, sapunčićima iz Sekcije za izradu sapuna, vezenim staničnicima i čestitkama Etno sekcije, šarenim ljetnim narukvicama sekcije Rukotvorine, 3D cvjetnim slikama iz Velikih Zdenaca i neizostavnim platnenim eko torbicama. Ispred štanda su zadrugarke su kredom dodatno ukrasile štand velikim natpisom Dobrodošli, a do našeg su štanda iz svih smjerova nacrtale stope kako bi usmjeravale goste i prijatelje zadrugare do našeg štanda.

Naše su zadrugarke bile oslikanih lica motivom labudice, što je zapelo i jednom bjelovarskom fotografu koji je krupni kadar Dore stavio i na naslovnicu portala Bjelovar.info.

Osim štanda, ocijenjivano je Izvješće o radu zadruge u protekloj godini te prezentacija učenica, kako zadruge, tako i praktičnog rada.

Nakon što je komisija sastavljena od svih voditelja zadruga obišla sve štandove, oko 12.00 h završeno je glasanje kojim su proglašene zadruge koje prolaze dalje na Državnu smotru, a to su zadruge: Družba Pere Kvržice iz Velikog Grđevca, Petica iz V. osnovne škole Bjelovar, Sedmikráska, ČOŠ Daruvar i štand domaćina, tj. zadruge Oblak II. osnovne škole iz Bjelovara.

Naša zadruga nažalost nije prošla dalje, unatoč pohvalama za štand, proizvode, Spomenicu, Ljetopis i ostale dokumente. Slabija strana nam je bila prezentacijski dio, a na tome ćemo poraditi dogodine, tada već godinu stariji, iskusniji i zreliji. Labudica nastavlja dalje uz veliki poticaj i iskustvo sa smotre. Zahvaljujemo svim mladim zadrugarima, voditeljima sekcija, našim volonterima, suradnicima, te ravnateljici na vremenu, trudu i podršci. Radujemo se novim proizvodima, idejama i iskustvima. Nastavljamo dalje!

Manuela Iveković, prof.

objavio: Ana Delić Jančar   datum: 25. 5. 2018.