POSJET MAĐARSKOJ OPĆINI BUZSAK

DONACIJA KNJIGA NA MAĐARSKOM JEZIKU

U subotu, 27. veljače, ravnateljica naše škole, posjetila je općinu  Buzsak koja se nalazi u blizini Balatona. Tamo se sastala i razgovarala s ravnateljem tamošnje škole te ravnateljicom okruga grada Fonjad. Razgovarali su o organizaciji školstva u Mađarskoj te u Hrvatskoj. Razmijenili su pozitivna iskustva te dobre primjere iz prakse obiju država.
Na svečanom programu ravnateljici su domaćini, na čelu s načelnikom Buzsaka, Lajošom Karom, poklonili vrijednu donaciju knjiga za nastavu mađarskog jezika. Radi se o udžbenicima od 1. do 8. razreda, lektirnim djelima, ali našlo se i dosta stručne literature. Vrijedna donacija knjiga  uvelike će pomoći organizaciji izborne nastave mađarskog jezika po modelu C koju polazi 15 učenika naše škole. Mađarski jezik se uči drugu godinu, te su do sada učenici za nastavu koristili samo bilježnice, budući da ostale udžbenike nismo uspjeli nabaviti.
Susret ravnatelja osnovnih škola, početak je još jedne divne suradnje koju ćemo zajedno pokušati ostvariti sklapanjem ugovora o suradnji koji će ravnatelji sklopiti početkom sljedeće školske godine. Na taj način postat ćemo prijateljska škola s još jednom školom u Mađarskoj. Do sada smo surađivali s gradom Sellyem, a od sljedeće školske godine i s općinom Buzsak.
Prvi susret ravnatelja dogovoren je za kraj svibnja, kada će gosti iz Buzsaka posjetiti po prvi put našu školu.

foto: facebook Zajednica Mađara Grubišno Polje

objavio: Ana Delić Jančar   datum: 2. 3. 2016.