KRAJ PROJEKTA

"ODRŽIVA ŠKOLA ZA MALE PODUZETNIKE"

Sve lijepe priče imaju kraj, pa je tako i našem projektu ODMaK „Održive škole za mlade poduzetnike“ došao kraj! Nismo tužni jer smo na projektu naučili brojne nove informacije, zabavili se i upoznali prijatelje za cijeli život i dobili naše akvaponske sustave u kojima ćemo nastaviti uzgajati hranu u našoj školi.

Kroz projekt su učenici naše škole sudjelovali u radu na projektu u timovima „Marketing“, „Financije“ i „Uzgoj“. Svi su učenici na početku projekta samostalno odabrali u kojem timu žele raditi s obzirom na njihove želje i onome što im najbolje leži. Tako su se naši matematičari snašli kao od šale među brojnim tablicama i grafovima, dok su kreativci uživali u osmišljavanju službenog loga projekta, učili o digitalizaciji slika i izradi održivih pakiranja za proizvode. Nježne ruke naših uzgajivača su se brinuli za biljčice i ribice u sustavu, provodili svakodnevna mjerenja i ispitivanja vode te izvodili razne pokuse kojima bi poboljšali svoje znanje o akvaponskim sustavima. Svi su se jako zabavili i nije nikakav problem bio ostajati i nakon školskih sati kako bi se posao obavio do kraja i putovati vikendima na studijska putovanja kako bi s učenicima iz škole partnera zajednički radili na našem projektu.

Nažalost, ova cijela situacija s koronom nam je onemogućila da posjetimo svoje partnere zadnji put i da održimo Konferenciju u Zagrebu kojoj smo se toliko veselili, no zajedničkim smo snagama napravili prezentaciju koju će naše predavačice iz Hrvatskog društva za biološka istraživanja poslati svojim partnerima i pokazati im kako učenici osnovnih škola uspješno uzgajaju hranu, razmišljaju održivo i kao pravi poduzetnici!

Jedva čekamo novi projekt!

U nastavku pogledajte neke od fotografija koje su nastale tijekom projekta ODMaK i posjetite službenu stranicu projekta www.odmak-skole.hr

Priloženi dokumenti:
Prezentacija_za_Konferenciju.pdf (5.82 MB)

objavio: Ana Delić Jančar   datum: 29. 10. 2020.

Ukupno: 205375